Aarni Leon Visakoivu

Hintahistoria
close-black
Tuotteen hintahistoria
Hinta nyt: 182.00 €
Normaalihinta: 215.00 €
Alin hinta 30 päivää ennen hinnanalennusta: 215.00 €

Ei varastossa

SKU: 70865

Voimme ilmoittaa sähköpostilla, kun tuotetta tulee lisää varastoomme. Voit tilata ilmoituksen antamalla sähköpostiosoitteesi.

gift
close-black
Lahjapaketointi on tuotekohtainen. Mikäli haluat useamman tuotteen samaan lahjapakettiin, mainitsethan siitä lisätiedot-kohdassa kassallamme.
engraving
Kaunolla Kaunolla
search-new
Kaunolla
close-black
Tekstaten Tekstaten
search-new
Tekstaten
close-black
Vanessa Vanessa
search-new
Vanessa
close-black

Huom! Kaiverretuilla tuotteilla ei ole palautusoikeutta.

Syysale -kampanja banneri. Palataan arkeen tyylillä!

Ajattoman tyylikkässä Aarni Leon Visakoivu -kellossa yhdistyvät suomalainen luonnonpuu ja kultaiset yksityiskohdat hienostuneella tavalla. Suomalaisesta visakoivusta valmistettu kellotaulu ja ranneke tuovat esiin puun ainutlaatuisen kuvioinnin – jokainen kello on yksilö. Kevyt puuranneke on varustettu kätevällä pikalukituksella ja on yhteensopiva 20 mm nahkarannekkeiden kanssa. Kellon sydämenä toimii tarkka japanilainen Miyota GL20 -kvartsikoneisto.

  • Rungon leveys: 41 mm
  • Ranneke: 20 mm visakoivua, pikalukitus
  • Koneisto: Miyota GL20

Aarni-kelloilla on 3 vuoden takuu, ja ne toimitetaan valmistajan alkuperäisessä rasiassa.

Aarnin juuret ovat syvällä Suomen luonnossa. Pohjoisen karu mutta kaunis luonto tarjoaa enemmän kuin vain inspiraation. Se on arvokas perintö, jota Aarni vaalii ylpeydellä. Todellinen ylellisyys syntyy yksinkertaisuudesta, aitoudesta ja tinkimättömästä laadusta.

SKU 70865
Brändi Aarni
Rungon leveys 41 mm
Kategoria Miesten kellot, Naisten kellot
Koneisto Kvartsi (paristo)
Materiaali Puu
Moduuli Miyota GL20
Muoto Pyöreä
Ranneke Puu
Rannekkeen leveys 20mm
Rannekkeen väri Ruskea
Rungon väri Kulta
Taulun väri Ruskea