Luminox Navy SEAL 3507.WB on silmiinpistävän valkoinen kello, jossa on kontrastina musta kellotaulu, joka säilyttää ikonisen Navy SEAL 3500 -sarjan kestävän luotettavuuden. Kellossa on kevyt, valkoinen 45 mm leveä ja 14 mm paksu lasikuitukuori ja yksisuuntainen kehys, jotka on suunniteltu kestäviksi ja samalla parantamaan näkyvyyttä arktisissa olosuhteissa. Musta kellotaulu valkoisilla numeroilla varmistaa maksimaalisen luettavuuden päivänvalossa, kun taas Luminox-valoteknologia tarjoaa jatkuvan näkyvyyden täydellisessä pimeydessä jopa 25 vuoden ajan.
Valkoinen 24 mm leveä kumiranneke tarjoaa turvallisen ja mukavan istuvuuden, kun taas yksisuuntainen pyörivä kehys mahdollistaa kuluneen ajan tarkan seurannan, mikä tekee siitä olennaisen työkalun niin sotilashenkilöstölle kuin arktisen alueen tutkimusmatkailijoillekin. Luminox Navy SEAL 3507.WB on suunniteltu huippusuorituskykyyn vaativimmissakin olosuhteissa, olipa kyseessä sitten luminen maasto tai taktiset haasteet. Kello kuuluu vesitiiviysluokkaan 200m / 20atm, joten se soveltuu uintiin ja laitesukellukseen.
Sveitsiläisille Luminox-kelloille myönnetään 2 vuoden takuu. Kello toimitetaan valmistajan alkuperäisessä rasiassa.
Voimme kaivertaa kellon takakanteen esim. nimikirjaimet ja päivämäärän (max. 15 merkkiä). Valitse ensin kaiverrus ja kaiverruksessa käytettävä tekstityyli ja kirjoita kaiverrettavat tiedot "kaiverrettava teksti" -kenttään. Kaiverretuilla tuotteilla ei ole palautusoikeutta!
Kiitos tarjouspyynnöstäsi. Vastaamme viestiisi mahdollisimman nopeasti asiakaspalvelumme aukioloaikoina. Arkipäivisin muutaman tunnin sisällä ja viikonloppuisin 24 tunnin sisällä.
Tapahtui virhe. Ole hyvä ja yritä kohta uudestaan.
Asiakaspalvelumme palvelee arkisin 9.00-17.00. Varmistathan, että täytät sähköpostisi oikein, että saamme teihin yhteyden.Lähettämällä tarjouspyynnön vahvistat, että olet lukenut ja hyväksyt Keskisen Kellon tietosuojaselosteen.