Kohinoor 933-100V-82B3 Timanttisormus valkokulta Josefina

Hintahistoria

Tuotteen hintahistoria
Hinta nyt: 2789.00 €
Normaalihinta: 4649.00 €
Alin hinta 30 päivää ennen hinnanalennusta: 4649.00 €

SKU: 28510
Lahjapaketointi on tuotekohtainen. Mikäli haluat useamman tuotteen samaan lahjapakettiin, mainitsethan siitä lisätiedot-kohdassa kassallamme.
Koko-opas

Kohinoor 933-100V-82B3 Josefina on näyttävä 14k valkokullasta valmistettu monikivinen sormus. Siihen on istutettu kauniiseen muotoon yhteensä 13 timanttia, joiden yhteispaino on 0,82 karaatia. Timantit ovat hiottu briljanteiksi ja niiden puhtausluokitus on VS. Sormuksen rungon leveys on 2,1 mm. Sen on suunnitellut Assi Arnimaa ja se on valmistettu Suomessa. Kohinoor sormukset toimitetaan valmistajan alkuperäisessä rasiassa ja niille myönnetään vuoden takuu.

Tutustu myös muihin Kohinoor sormuksiin verkkokaupassamme.

Tehtaalta tilatuille sormuksille myönnetään vain vaihto-oikeus. Kaiverretuille sormuksille ei myönnetä palautus- eikä vaihto-oikeutta. Lisätietoa sormuksesta löydät alapuolelta tekniset tiedot -osiosta. Jos haluamaanne sormuskokoa ei ollut saatavilla, otathan yhteyttä asiakaspalveluumme.

SKU 28510
Kaiverrus 15
Brändi Kohinoor
Sormuksen tyyli Monikivinen
Metallin karaatit 14k
Mallisto Josefina
Sormuksen rungon leveys 2.1 mm
Sormuksen leveys kivien kohdasta 12 mm
Kivien määrä 13
Kiven väri Kirkas
Timanttien määrä 13
Timanttien karaatit 0,30+2x0,09+4x0,05+2x0,03+4x0,02
Timanttien yhteispaino 0.82 ct
Timantin muoto Briljantti
Timantin väri Wesselton (kirkas)
Timanttien puhtaus VS
Kategoria Naisten korut
Kiven tyyppi Timantti
Korun tyyppi Sormukset
Materiaali Valkokulta
Väri Hopea
mpn 933-100V-82B3