Aarni Juti Limited Edition on erikoispainos, joka valmistetaan jääkiekon MM-kotikisoihin, jotka pelataan Tampereella ja Helsingissä. Kyseistä Limited Edition -erikoismallia valmistetaan ainoastaan 400 kappaletta. Kellossa on 40 mm leveä ja 8 mm paksu ruostumaton teräsrunko. Kellon puuosat on valmistettu Jutin itse sahaamasta suomalaisesta koivusta. Tämä ja safiirilasin alla suojassa oleva suomensininen kellotaulu tiivistää leijonahengen rannekelloon. Kellon sisällä käy sveitsiläinen Ronda 1062 -kvartsikoneisto. Rannekkeen pituus on säädettävissä 14 - 23 cm pituiseksi. Takakannessa Jutin signeeraus ja teksti "MENNÄÄN ETEENPÄIN". Kello kuuluu vesitiiviysluokkaan 50m / 5atm eli se on rajoitetusti vesitiivis (uintia ei suositella). Aarni Juti Limited Edition -kellot toimitetaan lahjakotelossa signeeratun aitoustodistuksen kanssa ja niillä on kahden vuoden takuu.
Kiitos tarjouspyynnöstäsi. Vastaamme viestiisi mahdollisimman nopeasti asiakaspalvelumme aukioloaikoina. Arkipäivisin muutaman tunnin sisällä ja viikonloppuisin 24 tunnin sisällä.
Tapahtui virhe. Ole hyvä ja yritä kohta uudestaan.
Asiakaspalvelumme palvelee arkisin 9.00-17.00. Varmistathan, että täytät sähköpostisi oikein, että saamme teihin yhteyden.Lähettämällä tarjouspyynnön vahvistat, että olet lukenut ja hyväksyt Keskisen Kellon tietosuojaselosteen.